جدیدترین اخبار روز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اخرين وضعيت جاده رشت -قزوين

در اطلاعيه مركز مديريت راه‌هاي كشور وضعيت جهت رشت به قزوين چنين اعلام شده است:ترافيك جاده قديم و همچنين آزاد راه در اين جهت جريان داشته و به همين دليل داراي بار ترافيكي سنگين است اما با كمك عوامل اداره راه و ترابري استان ، حمل و نقل و پايانه‌هاي استان و پليس راه استان ترافيك بصورت موقتي در مقطع كوهين يك طرفه شده تا اين بارترافيكي با سرعت بيشتري تخليه گردد.

مشاهدات دوربين‌هاي نظارتي نشان مي‌دهد كه حركت با زنجير چرخ در اين جهت امكانپذير بوده و سطح جاده مرتبا در حال برف روبي و نمك پاشي توسط عوامل راهداري استان بوده و به همين دليل هيچ جاي نگراني براي هموطنان عزيز وجود ندارد.

در اين اطلاعيه درباره جهت قزوين به رشت نيز آمده است:ترافيك جاده قديم در شهر قزوين و مقطع كوهين موقتا با محدوديت ترافيك يك طرفه مواجه شده اما جريان موجود در مسير در مقطع سه راه بكندي (پس از گردنه كوهين ) توسط عوامل راهداري و پليس راه استان مديريت شده و در حال عبور است.

عبور در اين جهت نيز با زنجير چرخ امكانپذير بوده و سطح جاده مرتبا در حال برف روبي ونمك پاشي توسط عوامل راهداري استان بوده و به همين دليل اين مركز از هموطنان عزيز در خواست دارد آرامش خود را حفظ نمايند و نگران وضعيت مسافران خود را در اين مسير نباشند.

اين مركز توصيه مي‌نمايد هموطنان عزيزي كه سفر خود را هنوز آغاز نكرده اند حتي الامكان سفر خود را به زمان مناسبتري با شرايط ترافيكي ايمن تر موكول نمايند.

در اطلاعيه پليس راهور ناجا تصريح شده است:كليه هموطنان عزيز مي‌توانند در صورت نياز به هرگونه اطلاعات شبكه راه‌هاي كشور وبويژه راه‌هاي با شرايط جوي نامناسب در شرايط فعلي ،با شماره تلفن‌هاي ‪۸۸۹۲۶۶۶۸‬و همچنين ‪۸۴۴۹۸۶۶۶‬ تماس حاصل نمايند و با اين مركز در ارتباط باشند.

همكاران مركز مديريت راه‌هاي كشور با استفاده از تصاوير دوربين‌هاي نظارتي ترافيك شمارهاي مستقر در راهها در حال نظارت ومديريت وضعيت ترافيك جاده‌اي بوده و با همكاري ساير نهادهاي دست اندركار درصدد رفع سريع گلوگاه‌هاي ترافيكي مي‌باشند.

استفاده مطلوب از چراغها براي داشتن ديد مناسب ، استفاده از نلفن همراه براي اطلاع يابي از وضعيت راهها و حفظ آرامش در سفر ، پيشنهاد ما در چنين شرايطي است.

به گزارش ايرنا پليس راه راهور نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران (ناجا) نيز با صدور اطلاعيه‌اي در اين زمينه خاطرنشان كرد: محور جاده قديم قزوين - رشت در استان قزوين كه به علت كولاك و يخبندان شديد مسدود شده بود، در ساعت ‪ ۲۳:۱۰‬شنبه شب با تلاش عوامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و مامورين پليس راه بازگشايي شد.

لذا رانندگاني كه قصد تردد در محور مذكور يا ساير محورهاي مواصلاتي كشور را دارند ، تقاضا مي‌شود ضمن رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي به توصيه هاي ايمني مامورين پليس راه توجه نمايند.

مركز كنترل ترافيك پليس راه با شماره تلفن ‪ ۱۰)۸۸۲۵۵۵۵۵‬خط) بطور شبانه روز پاسخگوي وضعيت راه‌هاي كشور( جوي و ترافيكي) و يا امداد رساني احتمالي به همه هموطنان عزيز مي‌باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 9:4  توسط خبرنگار  |